russian_qaraim (russian_qaraim) wrote,
russian_qaraim
russian_qaraim

אנחנו אומרים "לא" לתכתיבים!

שלום לחברי מועצת החכמים של היהודים הקראים בישראל.

אנחנו,חכמי המועצה הדתית המרכזית של בני מקרא הקראים יוצאי הקיסרות הרוסית והקיסרות העות'מנית, מביעים בזה את המחאה החריפה והחד-משמעית נגד אופן הניהול המחפיר בבקשת חברנו חכם עזרא וולסקי בנושא מכתב התמיכה בדבר עליתו לארץ ישראל.

כל מה שהוא ביקש הרי שבשל חוסר המסמכים של הסבים שלו מלפני מלחמת העולם השניה מועצת החכמים תשלח את מכתב התמיכה הקצר למוסדות המדינה על מנת לחזק את תיק העליה שלו .                                 אילו במכתב שכזה היה כתוב "מועצת החכמים מבקשת מכל הנוגעים בענין לעזור בדבר העליה של משפחת וולסקי" היה זה מספיק.

במקום זה ה"עזרה" אשר הוצעה לו ע-ידי מועצת החכמים היא מעין עלבון והשפלה.

לא יאמן שחברי המועצה שבעצמם מעולם לא למדו לימודי דת באופן סדיר במוסדות להשכלה גבוהה יבקשו לבחון את החכם אשר יש לו 12 שנות לימוד הדת וזה לאחר שחברי המשלחת לפראג ביולי שנה שעברה כבר יכלו ללמוד את הנושא מקרוב ולהתרשם מעומק הידע שלו ולהשלים את מה שלא ידעו עליו דרך ההתכתבות עמו.

מועצת החכמים הריהי לא ארגון ממשלתי אם כי קראי דתי בלבד וזה לא יאמן ש
בקביעת הקראות של בן אדם היא מבקשת להישען על ההלכה הרבנית ודרך בני החושך של הפרושים (וזה מה שמציעה מועצת חכמים במקרה זה)  אלא על שיוך דתי או\ו עדתי בלבד.

זה חמור מאד שחוקי המדינה בה עדת הקראים ממצרים השתכנה בחצי השני של המאה ה-20- הריהי מדינת ישראל -חשובים יותר בעיני הקראים של היום מאשר חוקי תורת האלהים שהיו חשובים לבני מקרא במצרים מאות רבות של שנים .

אין
דבר כזה בתורה כגיור ואין  בתורה דבר כזה כגיור מחמת ספק.
כל בן אדם שחי על פי מצוות תורה הכתובה וידוע על הדבר ברבים ללא ספק הריהו קראי.

קל וחומר כאשר מדובר על חכם ותאולוג דגול עם כמה וכמה קהילות אשר
בניהולו.

למה צריך לעזוב את דרך היושר היא דרך בני האור ולבחור את דרך העפלה של בני החושך הפרושים?

כל החכמים של רוסיה ואחר כך גם של טורקיה הגדירו את עצמם או כטורקים או כבני ישראל או כבני עבר אך לא יהודים שהרי זו היתה מילה נרדפת לשיוך להיהדות הפרושית הרבנית.
האם היתם מסרבים בשל כך לעזור  לעלות לישראל לחכם טוביה בבוויץ או אברהם פירקוביץ, לש.שישמן או למורדכי סולטנסקי?
הרי כל הקראים הדתיים מזמנם של מ.סולטנסקי,א.פירקוביץ,ט.בבוויץ והלאה טענו שאינם יהודים אלה ערבוב של בני ישראל יוצאי הממלכה הצפונית עם הכוזרים ושבטים אחרים אשר קיבלו על עצמם דת בני מקרא.
האם לדעתכם בגלל טענה זו הם לא היו קראים?
הרי עד עלית הקראים ממצרים לא היה אפילו קים מונח שכזה היהדות הקראית אם כי דת בני מקרא.גם בספרים במצרים כתוב היה "הישראלים הקראים" ולא "היהודים הקראים".
זאת אומרת שיוך על פי דת ולא על פי מוצא.

זה הענין שמועצת החכמים בישראל מבקשת לשלב ולערבב את דת בני מקרא הטהורה עם הדת החשוכה של הפרושים - זה רע מאד אך זה עוד רק חצי ענין.
החצי השני הוא שמועצת החכמים בישראל חושבת שמישהו נתן לה זכות לקחת על עצמה את התפקיד של הווטיקן של הכנסיה הקטולית שיכולה להכתיב לקראים בגולה מה הם צריכים להאמין ואיך לחיות,
ובמקום לעזור לקראים בגולה רק לפריע להם - כל זה בעינינו ובעיני הקראים באירופה חמור מאד.

אנחנו בני מקרא הטהורים והתמימים ,שומרי תורה כתובה,בני האור וחוקרי ספרי החכמים הקדומים (אשר אתם לא קוראים!) מתקופת תור הזהב אשר מצאם אברהם פירקוביץ'.

אבות אבותינו נלקחו מארץ ישראל לפני אלפי שנים עד שהיגיעו בדרכם הארוכה סוף-סוף למזרח אירופה ועזרו פה - בקווקז,קרים ואסיה תיכונה -לכל אלה שרצו להעשות לקראים.

אנחנו עושים כל מעמץ האפשרי להחיות את חיי הדת בקרב צאצאי בני מקרא הקראים יוצאי רוסיה וטורקיה לאחר הזוועות של קומוניזם ,ואתם רק פועלים נגדנו!

למי יש זכות לשלול אותנו? רק לאלהים אם נעזוב את דרך הישרה -אך בהחלט אין לכם זכות כזאת.

אתם שכחתם כנראה שחוקי האלהים עולים על חוקי הסוכנות,ושעזרה לאחיכם בגולה חשובה יותר מההסתגלות שלכם לחוקי הפרושים הרבניים אשר אתם חיים בקרבם ואשר בינם אתם כל כך רוצים להתבולל.

רק להזכירכם שלפני 100 שנה קראי מצרים וקראי רוסיה חשבו לבחור ראש חכמים אחד לכולם, אך מהר מאד חדלו  מהרעיון כי הבינו שהפערים בין הקראים ברוסיה ומצרים גדולים למדי ושלא היה ולא יהיה אצל הקראים ענין של שלטון מרכזי ו"האפיפיור" שמכתיב את הבנת המקרא וההלכה למעשה.

אז למה לנסות לכפות עלינו את שלטונכם עכשו?
הרי זה ניצול ציני לרעה של העובדה שאנחנו כה מעטים בגולה!

מי נתן לכם זכות להשפיל אחיכם שהרי נשארו כל כך מעט קראים בגולה והרי בינם שומרי מצוות כמעט ואין.

אנו קוראים בקול קורא זה למועצת החכמים לעשות חשבון נפש ולחשוב על מעשיהם כי אחרת ביום הדין כשכולנו נעמוד לפני בורא עולם לא יהיה למועצת החכמים סנגור להגן על מעשיה זה.
 
 

נמסר מטעם

חכם גרשם קיפריסצ'י -יושב ראש המועצה

חכם חיים מלכסי -נשיא הכינוס העולמי של קראי אירופה

חכם עזרא וולסקי - רקטור של אקדמיה על שם בכתוי-פמפולוב

abba.gershom@gmail.com
hakham.ezra@gmail.com
khazarlar@googlemail.com
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments